21 Ekim 2021
Ana Sayfa Spor Türkiye ile Rusya, biatlonda iş birliği planlıyor

Türkiye ile Rusya, biatlonda iş birliği planlıyor

Türkiye Kayak Federasyonu ile Rusya arasında biatlon branşında ortak kamp çalışmaları yapılması için ilk adım atıldı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, biatlonda 4 olimpiyat, 12 dünya şampiyonluğu bulunan eski Rus sporcu Aleksandr Tikhonov, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto’yu makamında ziyaret etti.

Bolu ve Erzurum’da tesisler ile milli takım kamplarını da ziyaret eden Tikhonov, Ali Oto’yla Türkiye-Rusya ortak kamp çalışmaları için temasta bulundu.

Ali Oto, yönetim kuruluyla gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra aralık ayında tekrar Rus heyetiyle bir görüşme yapacaklarını belirtti.

Daha önce bu yılın şubat ayında Moskova Domodedovo Havalimanı, yolcu istatistiklerine göre Rusya’da bu kışın en popüler kayak merkezlerini açıklamıştı.

Soçi, Mineralnye Vody, Ufa, İrkutsk ve Novokuznetsk, Domodedovo yolcuları arasında en popüler 5 kayak merkezi arasında yer alıyor.

Yapılan açıklamaya göre bu rotalarda yolcu trafiği geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artışla 618 bin kişiye ulaştı.

Havalimanının basın servisi tarafından yapılan açıklamada destinasyonlar arasında tartışmasız liderin Soçi olduğu belirtildi. Soçi, geçen kışa göre yüzde 45 daha fazla turist çekerek 340 binden fazla gezgin tarafından seçildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son bir günde ülkede 36 bin 339 yeni coronavirüs vakası tespit edildiği belirtilirken,...

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...