21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Kremlin, Putin’in Sibirya tatili resimlerini paylaştı

Kremlin, Putin’in Sibirya tatili resimlerini paylaştı

Kremlin Basın Servisi, eylül ayının ilk haftasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Vladivostok’da düzenlenen Doğu Ekonomi Forumu sonrasında Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile yaptığı Sibirya tatil resimlerini kamuoyuyla paylaştı.

Daha önce de tatil tercihinin Sibirya’dan yana kullanan Putin, bu yıl da birkaç günlüğüne bölgede tatil yaparken çalışma arkadaşlarıyla birlikte balık tutup çadırda dinlendiği kaydedildi.

Sibirya’da daha önce de tatil yapan Rus lider, en son mart ayında yine Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Sibirya’da tatilini geçirmişti.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, 7 Eylül 2021’de Rus liderin Sibirya’da tatilde olduğunu bildirmiş, gazetecilerin Putin’in nasıl tatil yaptığı sorusuna ise “Tayga, dağlar, doğa manzarası ve temiz hava. Sıradan bir doğa tatili…” yanıtını vermişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...