21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya, 5 Ekim'den itibaren beş ülkeyle uçuşlara yeniden başlıyor

Rusya, 5 Ekim’den itibaren beş ülkeyle uçuşlara yeniden başlıyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın başkanlığını yaptığı Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın 5 Ekim’den itibaren Cibuti, Danimarka, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Peru ile uçuşlara yeniden başlayacağı belirtildi.

Moskova-Cibuti güzergahında haftada iki uçuş gerçekleştirilmesine karar veren Operasyon Merkezi, uzun zamandır yasak olan Yeni Zelanda ile Moskova-Wellington güzergahında haftada iki uçuşa izin çıktı.

Moskova ile Peru- Lima güzergahında iki uçuş yapılacağının açıklandığı Merkez bildirisinde, aynı zamanda Moskova ile Güney Afrika-Cape Town ve Johannesburg güzergahlarında her rota için haftada iki uçuş yapılacak.

Danimarka’ya ise St. Petersburg- Kopenhag rotasında haftada iki uçuş yapılmasına karar verilirken, aynı gün Hindistan-Goa ve İspanya-Tenerife uçuşları yeniden başlatılıyor.

Açıklamada aynı zamanda ülkelerdeki epidemiyolojik durum dikkate alınarak karşılıklı olarak 5 Ekim 2021’den itibaren bazı ülkelerle düzenli uçuşlara devam edilmesine karar verildiği, bunlar arasında St. Petersburg ile Hindistan-Delhi ve St. Petersburg ile Hindistan- Goa olduğu, bununla birlikte İspanya-Tenerife uçuş noktasından Moskova’ya haftada iki uçuş yapılmasına izin verildiği eklendi.

Öte yandan daha önce Türkiye ile birlikte uçuşlara yasaklanan Tanzanya istikametine uçuş serbestisi kararının gündemde olmadığı, 1 Kasım’da tekrar görüşüleceği de belirtildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son bir günde ülkede 36 bin 339 yeni coronavirüs vakası tespit edildiği belirtilirken,...

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...