27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova Bölge Valisi, tüm sorunlu göçmenlerin sınır dışı edilmesini önerdi

Moskova Bölge Valisi, tüm sorunlu göçmenlerin sınır dışı edilmesini önerdi

Moskova Bölgesi Valisi Andrey Vorobyov, bölgede suç işleyen tüm göçmenlerin Rusya’dan sınır dışı edilmesini önerdi.

Moskova Bölgesi kolluk kuvvetleriyle yapılan toplantıda konuşan Bölge Valisi, yasaları ihlal eden göçmenlerin sınır dışı edilmesi gerektiğini ifade ederken, suça meyilli yabancı vatandaşların Moskova Bölgesi’nde yerlerinin olmadığının altını çizdi.

“Bölgemizde ve Moskova’da çok sayıda göçmenin çalıştığı açık. Para kazanmak, ailelerini beslemek için geliyorlar. İşgücüne, emeğe ihtiyacımız var. Ama yasayı çiğneyenlerin buradan kovulması gerekiyor.  Böyle kişilerin bölgemizde yeri yok” diyen Vorobyov, Moskova Bölgesi kolluk kuvvetlerinin şüpheli görülen ve yasadışı çalışan göçmen işçi denetimleri konusunda daha sert olmaları gerektiğini bildirdi.

14 Eylül 2021 Pazartesi günü Moskova Bölgesi’ne bağlı Sergiyev Posad ilçesinde bir Tacik vatandaşının 67 yaşındaki bir kadına tecavüz ederek öldürmesi haberi, bölgenin gündemine oturdu.

Moskova Bölgesi Emniyet Müdürlüğü, şüpheli Tacikistan vatandaşı iki kişinin yakalandığını belirtirken, Sergiev Posad yakınlarındaki Buzhaninovo köyü sakinleri, bölge yakınlarındaki göçmen işçilerin yaşadığı yurdun kapatılmasını talep etmiş, en azından göçmenlerin yaşadığı  yurtlardaki denetimlerin artırılmasını istemişti.

Yakın zamanda Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, şehirdeki göçmenler hakkında benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Komsomolskaya Pravda tarafından düzenlenen oturumda başkentin yasa ve toplum düzenini ihlal eden göçmenleri sınır dışı etmeye devam edeceğini açıklayan Sobyanin, kimsenin çalışmasını engellemediklerini vurgulayarak, “Ancak konu holiganlığa ve göçmenlik mevzuatlarının ihlaline gelince tek çözümümüz cezadır. Ülkeden sınır dışı etmek ve ülkeye girişi yasaklamak. Zaten bunu yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” diye konuşmuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.