27 Eylül 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya'nın dört şehrinden daha Türkiye ile hava yolu ulaşımı açılıyor

Rusya’nın dört şehrinden daha Türkiye ile hava yolu ulaşımı açılıyor

Hükümete bağlı Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi, Rusya’nın dört şehirden daha Türkiye’ye uçuşların başlayacağını duyurdu.

Rus hükümetinden yapılan açıklamada, 21 Eylül itibarıyla Pskov, Magadan, Murmansk ve Çita’da bulunan havalimanlarından da Türkiye’ye hava yolu ulaşımının açılmasına karar verildiği belirtildi.

Söz konusu şehirlerden Mısır’a da uçuşların başlatılacağı bilgisine yer verilen açıklamada, Rusya’nın İspanya, Slovakya, Kenya ve Irak’la da uçuşları tekrar başlatma kararı aldığı belirtildi.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), 10 Eylül’den itibaren St. Petersburg ve Kaliningrad’dan Dubai, Helsinki ve Berlin’e düzenli uçuş sayısının arttırılacağını açıklamıştı.

Aynı zamanda Tanzanya ile uçuşların 1 Ekim’e kadar uzatıldığı aktarılırken, Rosaviatsia tarafından yapılan açıklamada, 10 Eylül 2021’den itibaren Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi kararıyla Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Finlandiya ve Almanya’ya düzenli uçuşların sayısının da artırılacağı ifade edildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

ABD ve Rus uzmanlardan Erdoğan ve Putin zirvesi tahmini

29 Eylül Çarşamba günü Soçi'de bir araya gelecek olan Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hangi konuları konuşacağı...

Rusların yüzde 41’i Sibirya’da yeni kurulacak şehirlere taşınmaya hazır

Rusya’da faaliyet gösteren Otkritie Bankası’nın araştırmaları, ülkedeki vatandaşların neredeyse yarısının Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından inşa edilmesi önerilen yeni Sibirya şehirlerine...

Rusya’da kiralık konut talebinde artış kaydedildi

Rusya'da yaz aylarında mevsimsel faktörler ve konut kredileri nedeniyle düşen kiralık konut taleplerinde eylül ayı itibariyle artış eğilimi, kiraların yükselmesine yol açtı.

Hamilton, Soçi’de 100. zaferini yaşadı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 15. ayağı Rusya Grand Prix'sinde, Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci oldu.Sezonun...