27 Eylül 2021
Ana Sayfa Gündem Putin, karantinaya girdi

Putin, karantinaya girdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugünden itibaren COVID-19 tedbirleri nedeniyle karantinaya girdiğini açıkladı.

Kremlin resmi internet sayfasında yer alan açıklamada, Devlet Başkanı’na yakın çalışanların arasında tespit edilen COVID-19 vakalarının artması nedeniyle Putin’in bir süreliğine karantina altında olacağı belirtildi.

Putin, Tacikistan Cumhurbaşkanı Emomali Rahmon ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) tarafından hafta içi düzenlenecek toplantıya video konferans yoluyla katılabileceğini iletirken, 16 ve 17 Eylül’de Tacikistan’da toplanacak Şanghay İşbirliği Örgütü görüşmelerine de yine uzaktan video konferans formatında dahil olacağını vurguladı.

Vladimir Putin, en son dün akşam geç saatlerde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı Kremlin’de ağırlamıştı.

Rusya’da vakalar 18 binin altına düştü

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte tespit edilen vaka sayısının 17 bin 837’ye düştüğü belirtildi.

Bir önce 18 bin 178 olarak kaydedilen vaka sayısına göre yüzde 1,88 daha düşük olan güncel vaka sayılarının bölgelere dağılımında bin 609 yeni vakanın tespit edildiği Rusya’nın başkenti Moskova, günlük büyümede lider olurken,  St. Petersburg’da son 24 saatte 839 kişinin, Moskova Bölgesi’nde ise 796 kişinin coronavirüse yakalandığı bildirildi.

Öte yandan dün 719 kişinin yaşamını yitirdiği Rusya’da son bir günde COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 781’e yükselirken, toplamda ölenlerin sayısı 194 bin 249’a ulaştı.

Moskova’da COVID-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 47, St. Petersburg’da ise 37 kişi olurken, Sverdlovks Bölgesi’nde 36 kişi olarak kaydedildi.

Rusyada pandeminin başlangıcından bu yana 7 milyon 176 bin 85 kişide COVID-19 enfeksiyonu tespit edilirken, 6 milyon 418 bin kişinin sağlığına kavuştuğu bildirildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.