27 Eylül 2021
Ana Sayfa Gündem Putin, karantinaya girme ihtimali olduğunu söyledi

Putin, karantinaya girme ihtimali olduğunu söyledi

Kremlin’de Paralimpik Olimpiyatları’na katılan sporcularla düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, coronavirüs nedeniyle karantinaya girmek zorunda kalabileceğini açıkladı.

“Maalesef benim çevremde son günlerde birçok kişi COVID-19 enfeksiyonuna yakalandı. Doktorlarla bu konuda konuşuyoruz. Sanırım yakında ben de karantinaya girmek zorunda kalacağım” diyen Rus lider, etrafında birçok çalışanın virüse yakalandığını sözlerine ekledi.

Putin, daha önce Tver Oblastı Valisi Igor Rudenya ile yaptığı görüşmede, coronavirüs aşısı olduktan sonra antikor oranlarının sürekli izlendiğini açıklamıştı.

Kremlin’i ziyaret eden Igor Rudenya ile Tver bölgesindeki toplu aşılama kampanyası hakkında konuşan Rus lider, birçok federal ve yerel yetkilinin yeniden aşılandığını belirterek, “Ancak benim sürekli doktorlar tarafından izlenen antikor göstergelerim iyi görünüyor. Üçüncü doz aşıya henüz gerek duyulmuyor” şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı, 30 Haziran’da düzenlenen “Putin’le direkt hat” programında Sputnik V aşısı ile COVID-19’a karşı aşılandığını açıklamıştı. İlk dozu 23 Mart’ta olan Putin, ikinci dozu 14 Nisan’da olduğunu ifade etmişti.

Sputnik V aşısının ordu mensuplarına da yapıldığını vurgulayan Putin, kendisinin başkomutan olduğunu hatırlatarak silahlı kuvvetlere verilen aşıyı yaptırmaya  karar verdiğini sözlerine ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.