27 Eylül 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya’da COVID-19 vakaları yine artış gösterdi

Rusya’da COVID-19 vakaları yine artış gösterdi

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi, ülkede son 24 saatte COVID-19 vakalarının bir önceki güne göre artarak 18 bin 891’e ulaştığını açıkladı.

Toplam vakaların 7 milyon 121 bin 516’ya yükseldiği Rusya’da  düne göre yeni enfeksiyon vakalarında yüzde 0,27 artış gözlemlenirken, başkent Moskova’da son bir günde bin 940 yeni vaka kaydedildiği, dün tespit edilen vakaların bin 556 olduğu iletildi.

St. Petersburg’da son bir günde bin 629 kişide coronavirüs enfeksiyonu tespit edilirken, Moskova Bölgesi’nde bu rakamlar 645 olarak kaydedildi.

Şu anda Rusya’da 554 bin 395 kişinin COVID-19 tedavisine devam edildiği bildirilen Operasyon Merkezi açıklamasında, son bir günde 17 bin 888 kişinin sağlığına kavuştuğu, toplam taburcu olan sayısının 6 milyon 375 bin 160 kişiye ulaştığı ifade edildi.

Son bir günde COVID-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısında 796 kişiyle düne göre artış görülürken, dün açıklanan ölüm vakalarının 789 olduğu aktarıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, dünyada 223 milyondan fazla COVID-19 vakası tespit edilirken, 4,6 milyondan fazla insanın ise yaşamını yitirdiği biliniyor.

Vaka sayılarında Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Hindistan ve Brezilya’nın ilk üçü oluşturduğu ülkeler listesinde Rusya ise beşinci sırada yer alıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.