27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Ruslardan iç turizm geri ödeme programına büyük ilgi

Ruslardan iç turizm geri ödeme programına büyük ilgi

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), hükümet tarafında yürürlüğe giren ve iç turizmi desteklemek için yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan programa 1,6 milyondan fazla Rus turistin katıldığını açıkladı.

Turizm geri ödeme programı (Cashback) kapsamında Rus vatandaşlarının tatil turu ve otel konaklama için 34 milyar ruble harcadıklarının vurgulandığı Rosturizm açıklamasında, bu program kapsamında tatil harcaması yapan vatandaşlara 6,7 ​​milyar ruble iade edildiği de belirtti.

Sonbahar için geri ödemeli tur satışlarının 10 Eylül’de Moskova saatiyle 01:00 itibariyle son bulacağının altını çizen Rosturizm yetkilileri, Cashback programı kapsamında en çok tercih edilen iç yurtiçi destinasyonlarının Krasnodar, Stavropol Bölgesi ve Kırım Cumhuriyeti olduğunu, aynı zamanda Altay ve Tümen tatil turu taleplerinde de aktif büyüme kaydedildiğini ifade etti.

Ajans’tan verilen bilgiye göre Rusya’nın Pskov, Novgorod, Yaroslavl bölgeleriyle Tataristan, Kaliningrad, Moskova, St. Petersburg ve Samara’ya yapılan kültür ve eğitim turlarının da Ruslar tarafından büyük ilgi gördüğü belirtildi.

Rusya’da devlet tarafından uygulanan turizm geri ödeme programının dördüncü aşaması 16 Haziran’da başlatılmış, ekim ayının başından 24 Aralık’a kadar olan turlar için ödeme yapılmasını içeren program için hükümet tarafından 5 milyar ruble tahsis edilmişti.

Rusya sınırları içerisinde tur veya otel konaklama süresi en az iki gece olan turistik faaliyetlerdeki harcamaların yüzde 20’sini tatilcilere iade eden program, yalnızca Ulusal Ödeme Sistemi MIR kredi kartıyla yapılan tatil ödemelerini kapsıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.