21 Ekim 2021
Ana Sayfa Spor Türk güreşçiler Ufa’da madalya peşinde

Türk güreşçiler Ufa’da madalya peşinde

Türkiye’nin 30 sporcuyla katıldığı 2021 Dünya Gençler Güreş Şampiyonası, bugün itibariyle Rusya’nın Ufa kentinde başladı.

Türk sporcuları arasında serbest stilde ilk mindere çıkan güreşçi 57 kiloda Muhammed Karavuş olurken, ilk turda Yunanlı Iosnnis Martidis ile karşılaşıyor.

Ufa’da 22 Ağustos 2021 tarihine kadar sürecek olan Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’na katılan güreşçilerimizin çekilen kuralarla rakipleri belli oldu. Buna göre ilk turda:

57 kg Muhammed KARAVUŞ ilk turda Yunanlı Iosnnis Martidis’i yenerse çeyrek finalde Kırgız Abdymalik Karachov/ İsviçreli Thomas Epp galibiyle karşılaşacak.

65 kg Burak SİNİN ilk turda Gürcü rakibi Giorgi Tcholedze ile rakibini yenerse çeyrek finalde Azerbaycanlı Ziradin Bayramov/ Tacik Mustafa Ahmedov galibiyle karşı karşıya gelecek.

70 kg Mevlüt ÖZDEMİR ilk turda Rus rakibi Stanislav Svinoboev ile rakibini yenerse Hintli Jaideep/ Alman Simon Jakob Monz galibiyle mücadele edecek.

79 kg İsmail KÜÇÜKSOLAK ilk turda Rus rakibi Alik BATDIEV ile rakibini yenerse çeyrek finalde Tacik Shukurov/ Hintli Baliyan Gaurav galibiyle karşılaşacak.

97 kg Polat POLATÇI ilk turda Moğol rakibi Myagmasuren Amarsana ile rakibini yenerse çeyrek finalde Moldovalı Radu Lefter/ Ukraynalı David Mchedlidze galibiyle karşılaşacak.

Müsabakalar Türkiye saati ile 09: 00’da başlarken, Unitedworldwrestling.com sitesinde canlı olarak yayınlanıyor.

2. gün;

61 kg Hamza ZOPALI ilk turda ABD’li Jesse Wayne MENDEZ ile rakibini yenerse çeyrek finalde muhtemelen Rus rakibi ile mücadele edecek.

74 kg Taner GARİP ilk turda Belarus rakibi David Kısıyeu ile rakibini yenerse 2.turda Ermeni /Moğol galibiyle karşılaşacak.

86 kg Emre ÇİFTÇİ ilk turu bay geçti Çeyrek Finalde Kazak rakibi İslambek İlyasov ile karşılaşacak Rakibini yenerse Yarı finalde Azerbaycanlı Agaev/ Fransız Rakhimov galibiyle karşı karşıya gelecek.

92 kg Muhammed GİMRİ ilk turda İranlı Mehdi Muharremali ile rakibini çeyrek finalde Ermeni/Moğol galibiyle mücadele edecek.

125 kg Efe Anıl AL ilk turda Rus rakibi Andre BESTAEV ile karşılaşacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...