spot_img
8.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRosstat, Rusların reel gelirlerinde büyüme bildirdi

Rosstat, Rusların reel gelirlerinde büyüme bildirdi

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, Rusların harcanabilir reel gelirlerinin bu yılın ikinci çeyreğinde yıllık yüzde 6,8 arttığını bildirdi.

Rusya’da nüfusun harcanabilir reel gelirlerinin pandeminin başından bu yana ilk kez artış gösterdiği ifade edilen servis raporunda, yılın ilk çeyreğinde yüzde 3,7’lik bir düşüşe rağmen bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 6,8 oranlarında yükseldiği vurgulandı.

Rosstat ayrıca 2020’de reel harcanabilir gelirdeki düşüşe ilişkin verileri de revize ederek daha önce belirttiği yüzde 3 oranlarını yüzde 2,8’e indirdiğini bildirdi.

2021’in ilk yarısının sonunda, nüfusun harcanabilir reel geliri 2020’nin aynı yarısına göre ise yüzde 1,7 artış gösterdi.

Rosstat, geçen yılın sonunda göstergedeki düşüşe ilişkin verileri de düzeltirken, Rusların 2020’de reel gelirlerindeki büyümenin yalnızca yüzde 1,9 ile ilk çeyrekte kaydedildiğini ifade ederken, reel gelirlerde yaşanan en büyük düşüşün ise yüzde 7,1 ile geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinin sonunda meydana geldiğini açıkladı.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, nüfusun reel gelirlerinin bu yıl sonuna kadar yüzde 3 oranında büyüyeceğini açıklamıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img