27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Avrupa’yı sele boğan yağmurlar Moskova’ya geliyor

Avrupa’yı sele boğan yağmurlar Moskova’ya geliyor

Moskova Meteoroloji Dairesi uzmanı Tatyana Pozdnyakova, Avrupa’yı sular altında bırakan kasırganın çarşamba akşamı itibariyle Moskova’ya geleceğini açıkladı.

Çarşamba akşamı başkentte sert rüzgar ve yer yer yağışların yaşanacağını belirten Pozdnyakova, Avrupa’da sele yol açan siklonun güç kaybettiğini vurgulayarak Moskova’da sellerin yaşanmayacağının da altını çizdi.

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, çarşamba günü başkentin mevsimsel olmayan bir şekilde sıcak olacağını belirterek, hava sıcaklıklarının gün içerisinde artı 25-30 derece olacağını, ancak akşam saatlerinde Dirk siklonunun yaklaşmasıyla birlikte yağışların beklendiğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde Moskova’nın daha serin havalara teslim olacağına işaret eden Tishkovets, hava sıcaklıklarının yine de temmuz ayı sonu için mevsim normallerinin biraz üstünde olacağını da sözlerine ekledi.

Moskova’da 28 Temmuz Çarşamba günü hava sıcaklıklarının artı 28 derece olması beklenirken, akşam saatlerinde sıcaklıklar artı 17 dereceye kadar düşebilecek.

Perşembe günü ise başkentte yağmur beklenmezken, Cuma günü sağanak yağış olabileceği ve hafta sonuna kadar gün içerisindeki hava sıcaklıklarının artı 27 derece seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.