29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Yerel Tele2, Türkiye'de roaming koşullarını iyileştirdi

Tele2, Türkiye’de roaming koşullarını iyileştirdi

Rusya’nın en büyük mobil operatörlerinden Tele2, Türkiye’nin müşterileri için tekrar en popüler destinasyon olması nedeniyle roaming koşullarını iyileştirdiğini açıkladı.

Türkiye’de tatilde olan Rus müşterileri için iletişimde çok uygun koşullar sunduğunu ifade eden şirket, yurtdışı arama ücret tarifelerini değiştirerek, Tele2 müşterilerinin kendi aralarındaki konuşma ücretlerini iç hat konuşmaları gibi tarifeye dahil paketten düşecek.

Bu yılın temmuz ayı başından beri müşterilerinin uluslararası seyahat faaliyetlerini analiz eden Tele2, bu dönemde en popüler yurtdışı seyahat destinasyonunun Türkiye olduğunu açıkladı.

Cep telefonu operatörü tarafından yapılan açıklamada, yurtdışına çıkan ve roaming hizmetlerini kullanan müşterileri arasında ilk 10 ülke arasında Belarus, Ukrayna, Kazakistan, Kırgızistan, Abhazya, Çin, Karadağ, Kıbrıs ve Almanya’nın yer  aldığını bildirdi.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT)  ülkelerinin geleneksel olarak en popüler ülkeler arasında olduğuna işaret edilen Tele2 açıklamasında, şirketin uygun uluslararası roaming dolaşım koşullarının bulunduğu ülkelerin coğrafyasını genişlettiği, 15 Temmuz 2021’den itibaren Türkiye ve İspanya seyahatlerinde Rusya’daki Tele2 mobil hatlarına yapılan aramalarda kullanılan dakikaların tarifeye dahil paketten harcanacağı vurgulandı.

Tele2, bu kampanyanın My Online +, Premium, My Business L ve My Business XL tarifelerinde geçerli olacağını, diğer ülkelerden yapılacak aramalarda ise standart roaming ücretlerinin devam ettiğini de ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye’den Rusya’ya otomotiv yan sanayi ihracatı yüzde 77 arttı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği verilerine göre, bu yılın ilk yarısında Türkiye'den Rusya’ya otomotiv yan sanayi ihracatı yüzde 77 artarak 291 milyon...

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...