29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Yerel Rusya’nın bir bölgesinde genel karantin ilan edildi

Rusya’nın bir bölgesinde genel karantin ilan edildi

Rusya Federasyonu’na bağlı Güney Sibirya’da bulunan Tuva’da COVID-19 vakaları artışı nedeniyle genel karantin ilan edildi.

Bölge yönetimi tarafından alınan kararla birlikte yürürlükte olan yeni kurallara göre, Tuva sakinleri sadece iş veya acil durumlar için sokağa çıkabilecekken, 14 yaşından küçük çocukların yanlarında bir yetişkin olmadan dışarı çıkmaları da yasaklandı.

Gıda ürünleri satmayan tüm mağazalar, güzellik salonları, kuru temizleme, tamir ve bakım hizmetleriyle birlikte yüzme havuzları ve parkların kapatıldığı Tuva Cumhuriyeti’nde, iş seyahatinde olanlar dışında otel ve pansiyonların misafir kabul etmesi de yasaklandı.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Tuva Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 14 Haziran’dan bu yana COVID-19 vakalarında haftalık büyüme oranlarının yüzde 28,6 ile yüzde 66 olarak istikrarlı bir şekilde yüksek kaldığı belirtilirken, son 24  saatte bölgede 191 yeni enfeksiyon vakası tespit edildiği vurgulandı.

COVID-19 vakalarının keskin bir şekilde artışa geçtiği Tuva’da, toplu taşıma hizmetleri hafta sonları çalışmayacak. Bölgedeki kafe ve restoranlar ise müşterilerine sadece paket servisi ve teslimat hizmeti verebilecek.

Tuva’da yerel yönetim tarafından ilan edilen genel karantin uygulamalarının ne zaman son bulacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...