27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Rusların yaklaşık üçte biri tatilini evde geçirecek 

Rusların yaklaşık üçte biri tatilini evde geçirecek 

Rusya’nın en büyük iş arama hizmetlerinden olan SuperJob’un anketi, her üç Rus’tan birinin bu yıl tatilini evde geçirmeyi planladığını gösterdi.

Rusya’nın tüm bölgelerinden388 şehirde gerçekleştirilen ve 18 yaş üstü 1600 kişinin katıldığı ankete göre Rusların yüzde 29’u bu yaz tatilini kesinlikle evde geçirmeyi planladığı kaydedilirken, yüzde 14’lük kısmın ise yazlık evinde tatilini geçireceği belirtildi.

Her sekiz vatandaştan biri (yüzde 12) ise bu yaz mutlaka deniz kenarında tatil yapacağını vurgularken, sadece yüzde 7’lik kısım yaz tatilini yurtdışında geçirmeyi planladığını ifade etti.

Anket katılımcıları arasından kadınların daha çok Kırım ve Krasnodar Bölgesi’ne gitmek istediği görülürken, erkek katılımcılar ise Türkiye’ye gitmek istediğine işaret etti.

Krasnodar Bölgesi’nin Soçi, Anapa ve Gelencik gibi gözde tatil beldelerini 1 Ağustos itibariyle ziyaret eden Rus turistlere, otele girişten itibaren üç gün içinde aşılanması zorunluluğu getirilmişti.

Krasnodar Valisi Venyamin Kondratyev resmi telegram hesabında yaptığı açıklamada, 1 Ağustos’tan itibaren tatil beldelerindeki otellerin yalnızca negatif PCR testine sahip turistler kabul edebileceğini, aynı zamanda aşılanmayan turistlerin geldikten sonra üç gün içerisinde aşı olması gerektiğini bildirdi.

Öte yandan diğer yerli tatil beldesi Kırım’da bu türk COVID-19 kısıtlamaları uygulanmazken, Kırım lideri Sergey Aksenov, bu yılın ilk yarısında Kırım’ın turist trafiğinde rekor sayılara ulaşıldığını belirterek bölgenin yaklaşık 3,3 milyon turisti ağırladığını açıkladı. 

Haziran ayında Kırım’da 1,3 milyondan fazla turistin tatil yaptığını vurgulayan Aksenov, tatilcilerin yüzde 60’ının Kırım’a araba veya otobüslerle geldiğini, yüzde 32’sinin havayolu üzerinden geldiğini, turistlerin yüzde 8’inin de Kırım’a gelmek için demiryolu seyahatini tercih ettiğini sözlerine ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.