27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Wildberries restoranlardan yemek siparişine başladı

Wildberries restoranlardan yemek siparişine başladı

Rusya’nın en büyük çevrimiçi perakendecisi Wildberries, 12 Temmuz 2021 itibariyle Moskova’daki restoranlardan hazır yemek teslimatına başladığını bildirdi.

Wildberries Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, hizmetin ilk aşamasında hazır yemek teslimatlarının Moskova Çevre Yolu içinde gerçekleştirileceği ve ilk aşamada yemek teslimatlarının Bakü Bulvarı (Bakinskiy Bulvar) restoran zinciriyle yapıldığı vurgulandı.

Yeni hizmetin COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle azalan talep ile karşı karşıya kalan restoranlara destek sağlayacağını belirten Wildberries temsilcileri, gelecekte yeni ortakların da eklenmesiyle birlikte restoran sayısı ve teslimat alanlarının genişleyeceğini kaydetti.

Wildberries üzerinden restoranlara yapılan siparişlerin teslimatının restoran hizmetleri tarafından gerçekleştirildiğini ileten şirket yetkilileri, Wildberries hizmetinin sipariş ve teslimatların hacmine bakılmaksızın yüzde 5 sabit komisyon alacağının da altını çizdi.

Rusya’daki en büyük çevrimiçi perakende şirketi olan Wildberries’in geçtiğimiz yıl cirosu yüzde 96 artarak 437,2 milyar rubleye ulaştı.

InfoLine’a göre, Wildberries aynı zamanda gıda alanındaki en büyük çevrimiçi marketlerinden biri olarak biliniyor. Analitik şirkete göre, 2020’nin sonunda Wildberries’in gıda kategorisindeki cirosu 6,4 kat artarak 2019’da kaydedilen 1,9 milyar rubleden 11,9 milyar rubleye yükseldi.

EN ÇOK OKUNANLAR

ABD ve Rus uzmanlardan Erdoğan ve Putin zirvesi tahmini

29 Eylül Çarşamba günü Soçi'de bir araya gelecek olan Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hangi konuları konuşacağı...

Rusların yüzde 41’i Sibirya’da yeni kurulacak şehirlere taşınmaya hazır

Rusya’da faaliyet gösteren Otkritie Bankası’nın araştırmaları, ülkedeki vatandaşların neredeyse yarısının Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından inşa edilmesi önerilen yeni Sibirya şehirlerine...

Rusya’da kiralık konut talebinde artış kaydedildi

Rusya'da yaz aylarında mevsimsel faktörler ve konut kredileri nedeniyle düşen kiralık konut taleplerinde eylül ayı itibariyle artış eğilimi, kiraların yükselmesine yol açtı.

Hamilton, Soçi’de 100. zaferini yaşadı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 15. ayağı Rusya Grand Prix'sinde, Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci oldu.Sezonun...