29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Spor Rusya Milli Futbol Takımı'nda Cherchesov dönemi bitti

Rusya Milli Futbol Takımı’nda Cherchesov dönemi bitti

Rusya Futbol Federasyonu (RFS), milli takım teknik direktörü Stanislav Cherchesov’un görevine son verildiğini açıkladı.

RFS’nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 2016’nın ağustos ayından bu yana milli takımı çalıştıran 57 yaşındaki Rus teknik adamın sözleşmesi, tarafların karşılıklı anlaşmasıyla feshedildi.

Son zamanlarda alınan kötü sonuçlar ve aldığı yıllık 2,5 milyon euroluk maaşı nedeniyle Rusya’da eleştiri yağmuruna tutulan teknik direktör Cherchesov’un yönetiminde 57 maça çıkan Rusya Milli Takımı, 24 galibiyet, 13 beraberlik ve 20 mağlubiyet aldı.

Rus milli takımı Euro 2020 Avrupa Şampiyonası’nda B grubunu sonuncu bitirerek gruptan çıkamadı. Takım Finlandiya milli takımını 1: 0 yenip,  Belçika’ya 3:0 ve Danimarka’ya 4:1 yenildi.

Antalya’da kamp yapmayı sevdiğini söyleyen ve Antalya’da kamp yapan Rus futbol takımlarındaki milli futbolcuların durumunu takip etmek için sıklıkla Türkiye’ye gelen Cherchesov, bu yılın şubat ayında Antalya’da T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu doğum gününde ziyaret etmiş, kendisine Rusya milli takım forması hediye etmişti.

Çavuşoğlu ile çektirdiği fotoğraf Rusya’da sosyal medyanın gündemine oturmuş, Dışişleri Bakanı’na çok benzediği Ruslar tarafından çok konuşulmuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...