29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Yerel Rusya'da iç turizmin en popüler destinasyonları açıklandı

Rusya’da iç turizmin en popüler destinasyonları açıklandı

Çevrimiçi seyahat acentesi Yookassa ve 2GİS araştırmaları, Rusya iç turizminde en popüler destinasyonların hangi bölgeler olduğunu gösterdi.

Buna göre Altay Cumhuriyeti, Stavropol ve Krasnodar Bölgesi ülke içinde seyahat eden Ruslar arasında en popüler üç turistik bölge arasında yer aldı.

Araştırmada yer alan açıklamada 2021 yaz sezonunda Altay Cumhuriyeti, Stavropol ve Krasnodar Bölgesi’nin ziyaretçi sayısı açısından lider olduğu belirtilirken, Altay Cumhuriyeti’nde turist oranının yüzde 70 seviyelerine ulaştığı, Stavropol Bölgesi’nde bu oranın yüzde 61, Krasnodar Bölgesi’nde ise yüzde 54 olarak kaydedildiği bildirildi. Aynı zamanda Soçi’deki turist oranı yüzde 67, Novorossiysk’de de yüzde 69 olarak gözlemlendi.

 Araştırmanın sonuçları, son beş ayda uçak ve tren biletlerine yönelik iç taleplerin de arttığını gösterirken, bilet satışı yapılan çevrimiçi platformlardaki ödemelerin hacminin 2019’a kıyasla 14 kat arttığı, satın alınan bilet sayısının yedi kat arttığı ve ortalama bilet harcamalarının iki katına çıkarak 10 bin 917 rubleye ulaştığı ifade edildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...