29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Yerel Rusya’da COVID-19 aşısı olan turistlere ek ödeme yapılması teklif edildi.

Rusya’da COVID-19 aşısı olan turistlere ek ödeme yapılması teklif edildi.

Rusya Ulusal Turizm ve Ağırlama İşletmeleri Birliği (OSIG), ülkede COVID-19 aşısı olan Rus turistler için turizm geri ödeme programı kapsamında verilen desteklerin artırılmasını teklif etti.

OSIG Başkan Yardımcısı Aleksey Volkov konu hakkında yaptığı açıklamada, iç turizmi canlandırmak amacıyla uygulanan turizm geri ödeme programında aşı olan Rus vatandaşlarına ek geri ödeme hizmeti sağlanmasını öneriyoruz. Bu konuda hükümete mektup hazırlayıp göndereceğiz” diye konuştu.

Bu ek uygulamanın aynı zamanda toplu aşılama kampanyasını teşvik edeceğini vurgulayan Volkov, Rusya’da tatil yapmayı seçen Rus vatandaşlarına program dahilinde toplu aşılamaya yönlendirici broşür de dağıtıldığını sözlerine ekledi.

Yakın zamanda Moskova Belediyesi Sağlık Departmanı, şehirdeki hastanelerde yapılacak rutin tedavilere sadece aşılı vatandaşların alınacağını duyurmuştu.

Bununla birlikte Moskova Sulh Mahkemeleri resmi internet portalından yapılan duyuruda, başkentteki mahkeme salonlarına yalnızca aşı sertifikası olan veya antikor sahibi olan izleyici ve gazetecilerin kabul edileceği bildirilmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...