29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Ekonomi Çevrimiçi hipermarket Utkonos, St. Peterburg pazarından çıkıyor

Çevrimiçi hipermarket Utkonos, St. Peterburg pazarından çıkıyor

Rusya’da çevrimiçi gıda ve gıda dışı ürün perakendecisi Utkonos, bir yıl önce girdiği St. Petersburg pazarından çıkmaya karar verdi.

Çevrimiçi marketin internet sitesinden yapılan duyuruda, St. Petersburg’da 18 Haziran’dan itibaren Utkonos’un bağlı bulunduğu Lenta Hipermarket zinciri için depoculuk hizmeti vermeye devam edeceği, Utkonos sitesi üzerinden çevrimiçi siparişlerin durdurulduğu açıklandı.

Ülkenin en büyük perakende zinirlerinden Lenta’ya ortak olan çevrimiçi hipermarket Utkonos, St. Petersburg’da bir yıl içerisinde 117,9 bin sipariş hacimlerine ulaşarak  35,5 bin alıcıya hizmet ulaştırmıştı.

Lenta için St. Petersburg’daki 9,486 metrekarelik depo ve lojistik merkezininin hizmetine devam edeceğini belirten Utkonos yetkilileri, Utkonos adı altında teslimat yapılmayacağını sözlerine ekledi.

Utkonos, Kasım 2020’nin başlarında St. Petersburg’da çevrimiçi gıda satış ve teslimatlarının başladığını duyurmuştu. 2000 yılında kurulan şirket, daha önce sadece Moskova bölgesinde faaliyet gösteriyordu. Utkonos CEO’su Denny Perekalski, Kasım ayında şirketin diğer şehirlere genişlemeyi düşündüğünü belirtmiş, öncelik olarak Novosibirsk, Yekaterinburg, Kazan’a odaklandıklarını ifade etmişti.

Svergroup’un sahip olduğu Utkonos, gıda alanında Rusya e-ticaret pazarındaki en büyük üçüncü oyuncu olarak biliniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...