29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da mayıs ayında verilen mikro krediler azaldı

Rusya’da mayıs ayında verilen mikro krediler azaldı

Ulusal Kredi Geçmişi Bürosu (NBKI), bu yılın mayıs ayında Rusya’da verilen mikro kredi ve tüketici avans kredilerinin sayısının bir önceki aya göre yüzde 1,9 azaldığını açıkladı.

Mayıs ayında Rusya’da verilen mikro kredilerin toplamda 2,19 milyon adede ulaştığının belirtildiği NBKI raporunda en fazla kredinin 112 bin 400 ile Moskova’da alındığı,ikinci sırada ise 101 bin 700 ile Moskova Bölgesi’nin yer aldığı belirtildi.

Krasnodar Bölgesi’nde alınan mikro kredi sayıları 85 bin 200 olarak kaydedilirken, Sverdlovsk Oblastı’nda 82 bin 200, Başkurdistan Cumhuriyeti’nde ise 74 bin 600 mikro kredi verildi.

Maaş öncesi verilen tüketici avans kredilerindeki düşünün en çok Tümen Bölgesinde olduğu vurgulanan büro raporunda, bu bölgede verilen kredilerde yüzde 6,3 düşüş gözlemlendiği bildirildi.

Verilen tüketici avans kredilerindeki düşüş oranları Altay Krayı’nda yüzde 5,7, Novosibirsk Bölgesi’nde yüzde 4,9 ve Saha Cumhuriyeti’nde yüzde 4 olarak gözlemlendi.

Maaş dönemleri arasında verilen tüketici kredilerine başvuruların sayısı St. Petersburg’da yüzde 1,6 artarken, Moskova’da yüzde 1,2, Moskova Bölgesi’nde ise yüzde 1,1 artış gösterdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...