27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Moskovalıları haftasonu aşırı sıcaklar bekliyor

Moskovalıları haftasonu aşırı sıcaklar bekliyor

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Elena Volosyuk, Rusya’nın başkenti Moskova’da haftasonu hava sıcaklıklarının artı 31 derecelere kadar çıkacağını bildirdi.

Başkenti aşırı derecede sıcak bir haftasonunun beklediğini vurgulayan Volosyuk, “ Bu haftasonu artı 25 derece ile artı 31 derece hava sıcaklıkları tahmin ediyoruz. Pazar günü  başkentin bazı bölgelerinde hava sıcaklıkları artı 30 derecenin üzerinde seyredecek” ifadelerini kullandı.

Bunaltıcı hava sıcaklıklarının gelecek hafta ortasında düşmesini beklediklerini ifade eden Phobos uzmanı, çarşamba ve perşembe günleriyle birlikte cuma öğleden sonra artı 23 ile 28 derece arasında hava sıcaklıkları ön gördüklerini söyledi.

Moskova’da akşam saatlerinde de hava sıcaklıklarının artacağını belirten Elena Volosyuk, haftasonu itibariyle akşamları hava sıcaklıklarının artı 13 ile artı 18 derecelerde seyredeceğini vurgulayarak, Moskova ve bölgelerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinden artı 4 ve artı 6 derece daha yüksek olacağı konusunda uyardı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.