27 Eylül 2021
Ana Sayfa Gündem Rusların en çok ilgi gösterdiği tatil destinasyonlarından Bali, ağustosta turistlere açılıyor

Rusların en çok ilgi gösterdiği tatil destinasyonlarından Bali, ağustosta turistlere açılıyor

Endonezya Ticaret Bakanı Muhammed Lütfi, Endonezya hükümetinin Rusların popüler tatil destinasyonlarından bir olan Bali’yi ağustos ayında turizme açmayı planladıklarını duyurdu.

Bali’nin tamamını aşılamak için her türlü çabayı gösterdiklerini vurgulayan Lütfi, “Adanın dağlık kesimindeki Ubud’da toplu aşılamaya başladık. Bu, tüm DSÖ turizm standartlarını karşılayan ilk bölge olacak. Umarım yaz sonuna kadar da tüm Bali’yi aşılarız. Sanıyorum yaz sonunda, ağustos ayı itibariyle Rusları Bali’ye davet edebiliriz.” diye konuştu.

Bali’nin COVID-19 aşısı olan turistlere kapılarını açacağını belirten Endonezya Ticaret Bakanı, aynı zamanda isteyenlerin Bali’de aşı yaptırabileceğinin de altını çizdi.

Adayı ziyaret etmek isteyen turistler, ülkelerinde veya doğrudan Bali’de aşı olabilecekler.” diyen Muhammed Lütfi, bu konsepti hükümet kararıyla aldıklarını sözlerine ekledi.

COVID-19 vakalarını değerlendiren Worldometers portalına göre, Endonezya’da pandemi sırasında 1,8 milyondan fazla kişi COVID-19’a yakalanırken, 52 binden fazla kişi de enfeksiyon nedeniyle can verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.