12 Haziran 2021
Ana Sayfa Gündem Rusların en çok ilgi gösterdiği tatil destinasyonlarından Bali, ağustosta turistlere açılıyor

Rusların en çok ilgi gösterdiği tatil destinasyonlarından Bali, ağustosta turistlere açılıyor

Endonezya Ticaret Bakanı Muhammed Lütfi, Endonezya hükümetinin Rusların popüler tatil destinasyonlarından bir olan Bali’yi ağustos ayında turizme açmayı planladıklarını duyurdu.

Bali’nin tamamını aşılamak için her türlü çabayı gösterdiklerini vurgulayan Lütfi, “Adanın dağlık kesimindeki Ubud’da toplu aşılamaya başladık. Bu, tüm DSÖ turizm standartlarını karşılayan ilk bölge olacak. Umarım yaz sonuna kadar da tüm Bali’yi aşılarız. Sanıyorum yaz sonunda, ağustos ayı itibariyle Rusları Bali’ye davet edebiliriz.” diye konuştu.

Bali’nin COVID-19 aşısı olan turistlere kapılarını açacağını belirten Endonezya Ticaret Bakanı, aynı zamanda isteyenlerin Bali’de aşı yaptırabileceğinin de altını çizdi.

Adayı ziyaret etmek isteyen turistler, ülkelerinde veya doğrudan Bali’de aşı olabilecekler.” diyen Muhammed Lütfi, bu konsepti hükümet kararıyla aldıklarını sözlerine ekledi.

COVID-19 vakalarını değerlendiren Worldometers portalına göre, Endonezya’da pandemi sırasında 1,8 milyondan fazla kişi COVID-19’a yakalanırken, 52 binden fazla kişi de enfeksiyon nedeniyle can verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...