13 Haziran 2021
Ana Sayfa Yerel Rusların en çok taksiye bindiği saat belirlendi

Rusların en çok taksiye bindiği saat belirlendi

Rusya’nın en büyük bankalarından VTB Bank’ın hazırladığı istatistikler, Rusların en çok hafta içi akşam saatlerinde ve pazar akşamları taksi hizmetlerini kullandığını gösterdi.

Pandemi yılı olarak da nitelendirilen 2020’de Rusların taksi hizmetlerine dört kat daha az para harcadıkları belirtilen VTB raporunda, bu hizmetleri çoğunlukla gün içinde kullandıkları kaydedildi.

Bu yıl ise çoğu zaman cumartesi gece yarısından pazar sabahı saat 2’ye kadar taksi hizmetlerinin arttığının belirtildiği banka raporunda, Rusların ayrıca pazar günü akşamı saat 6’dan gece yarısına ve pazartesi günü akşam 8’den gece yarısına kadar daha yoğun taksi sipariş ettikleri kaydedildi.

Belirtilen saatlerde ortalama taksi siparişlerinin 125 bin ile 137 bin adet olduğu belirtilen raporda, bu saatlerde taksi hizmetlerine yapılan harcamaların 33 milyon rubleyi geçtiği vurgulandı.

VTB Bank araştırmasının sonuçları, Rusların taksi hizmetlerini en az kullandıkları gün ve saat aralıklarının hafta içi sabah 4 ile sabah 6 olduğunu gösterirken, hafta sonları ise cumartesi günleri sabah saat 6 ile sabah 8 arasında daha az taksiye bindiklerini kaydetti.

Cumartesi günleri belirtilen sabah saatlerinde taksi hizmetlerine ödenen ortalama ücretler yolculuk başına 158 ruble oldu.

Araştırmayı düzenleyen VTB Bank Teknoloji Geliştirme Departmanı Başkanı Vladimir Turchin, yaz aylarında özellikle hafta sonları birçok Rusun yazlıklarına ve tanıdık ziyaretlerine gittiğini ve pazar akşamları eve dönmeleri nedeniyle en yüksek seyahat harcamalarının pazar akşamı geç saatlere düştüğünü belirtti.

Pandemi sırasında birçok Rus vatandaşının güvenlik nedeniyle gün içinde taksiyle seyahat etmeyi tercih ettiğini vurgulayan Turchin, öte yandan taksi hizmeti veren şirketlerin gelirlerinde düşüş kaydedildiğinin de altını çizdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...