12 Haziran 2021
Ana Sayfa Gündem Moskova’da maske ve eldiven kontrolleri sıkılaştırılıyor

Moskova’da maske ve eldiven kontrolleri sıkılaştırılıyor

Rusya’nın başkenti Moskova’da, son zamanlarda giderek artan vakalar nedeniyle COVID-19 ile mücadele kapsamında halka açık yerlerde maske ve eldiven takılması üzerindeki kontrollerin sıkılaştırmasına karar verildi.

Moskova Belediyesi Şehir Yönetimi Ana Kontrol Departmanı Başkanı Evgeny Danchikov gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugünden itibaren, vatandaşların toplu taşıma, metro, alışveriş ve eğlence merkezleri de dahil olmak üzere halka açık yerlerde ve vatandaşların toplandığı diğer yerlerde kişisel koruyucu ekipman kullanımı üzerindeki kontrol yoğunlaşıyor. Ayrıca, sıhhi norm ve kurallara uymayan işletmeler ve kuruluşlar üzerindeki kontroller de sıkılaştırılacak.” dedi. 

Danchikov, polis ve Moskova yönetimi çalışanları ile birlikte Rospotrebnadzor tarafından sürekli kontroller yapılacağını söyledi. Yaz verandaları, gece kulüpleri ve konserler de dahil olmak üzere alışveriş ve eğlence merkezlerine, kafelere, barlara ve restoranlara özel önem vereceklerini belirten Danchikov, maske ve eldiven rejimini ihlal etmenin cezasının 4 ila 5 bin ruble olduğunu da hatırlattı. 

Danchikov’a göre, kontrolün sıkılaştırılması, epidemiyolojik durumun bozulması ile ilgili.  Evgeny Danchikov, sorumlu davranış ve tüm norm ve kurallara bağlılığın, vaka sayısında artış ve ek kısıtlamaların getirilmesini önleyeceğinin altını çizdi.

9 Haziran tarihinde Rusya’nın başkenti Moskova’da toplam 4 bin 124 kişide COVID-19 vakası tespit edilmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...