12 Haziran 2021
Ana Sayfa Yerel Mironov, Rusların neden borç batağında olduğunu açıkladı

Mironov, Rusların neden borç batağında olduğunu açıkladı

Adil Rusya Partisi Genel Başkanı Sergey Mironov, Rusların borç batağında olduğuna işaret ederek, kredi yükümlülerinin sadece yüzde 20 ‘sinin borçlarını kendi gelirleriyle ödeyebildiğini açıkladı.

Rusya’daki bankaların tüketici kredileri için vatandaşlara elverişsiz koşullar sunduğunu dile getiren Mironov gazetecilere verdiği demeçte, “Rus vatandaşları ne yazık ki bugün borç içinde yaşıyor. Tüm borçluların sadece yüzde 20’si kredi borcunu kendi gelirleriyle ödeyebiliyor. Bankalar ise kredi harici komisyonlar ve ek masrafları vatandaşlara yükleyerek elverişsiz koşullar oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

Borçların çoğaldığı bu zamanda borçlunun tarafını tuttuklarını vurgulayan Adil Rusya Partisi lideri, bankaların müşterilerine zor koşulları dikte ederek gerçek bir tefeci gibi davrandığını sözlerine ekledi.

Frank RG şirketi, bu yılın mayıs ayında Rusya’da alınan toplam kredi rakamlarının 1,13 trilyon rubleye ulaştığı belirtilmiş, mayıs ayında verilen kredi rakamlarının, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 120 artış gösterdiğini açıklamıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...