13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Gündem Putin, Rusya’daki ürün fiyatlarında istikrar istiyor

Putin, Rusya’daki ürün fiyatlarında istikrar istiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetten ülkedeki ürün fiyatlarında istikrarı garanti eden uzun vadeli piyasa mekanizmaları hakkında rapor hazırlanması talimatı verdi.

Kremlin resmi internet sitesinde yayınlanan talimatta, Rus hükümetinin ülkedeki gıda ve mal fiyatlarının öngörülebilirliği ile birlikte iç pazarda ürün arzındaki sürekliliği garanti eden, hükümetin uzun vadeli planları ve yatırım teşvikleri hakkındaki raporunu en geç 1 Temmuz’da Devlet Başkanı’na sunması gerektiği ifade edildi.

Yakın zamanda perakende zincirlerinin şeker üreticilerinden şeker alamadıklarını bildirmesiyle harekete geçen Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı, toptan şeker satışları ve dağıtımını kontrol edeceğini açıklamıştı.

Daha önce Rusya Devlet Başkanı, ülkedeki yatırım faaliyetlerini canlandırmaya yönelik tedbirler ile ilgili hükümet üyeleriyle yaptığı toplantı sonrasında, özel sektöre ek yardım talimatı vermişti.

Özel sektörün Rusya’da kendi varlıklarıyla yaptığı yatırım hacimlerini artırmak ve desteklemek için hükümetin 1 Mayıs’a kadar yeni teklifler oluşturması talimatı veren Putin, yapılacak destekler için Rusya Ulusal Varlık Fonu’nun (FNB) kullanılmasını istemişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...