13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Rus hükümetinden demiryolu taşımacılığına büyük destek

Rus hükümetinden demiryolu taşımacılığına büyük destek

Rus hükümeti, ülkedeki demiryolu taşımacılığının mali durumunu istikrara kavuşturmak için bütçeden 11 milyar rublenin üzerinde kaynak ayırdı.

Başbakan Mikhail Mishustin tarafından imzalanan kararnameyle, hazine bütçesinden aktarılacak desteklerin, geçtiğimiz yıl yolcu trafiğinin azalması nedeniyle demiryolu taşımacılığına sağlanması kararı alındı.

COVID-19 salgının yayılmasından dolayı uygulanan kısıtlamalardan dolayı zor durumda kalan demiryolu taşımacılığında yaşanan sermaye sıkıntısına işaret edilen hükümet kararnamesinde, yolcu taşımacılığında demiryolu payının artırılması ve modernizasyonunun da sağlanacağı ifadelerine yer verildi.

Buna göre Rusya’da şehirlerarası demiryolu yolcu taşımacılığı yapan şirketleri, kiralama faaliyetleriyle birlikte işletme ve bakım maliyetlerini karşılamak için 5 milyar 800 milyon rubleden fazla alacak. Federal Yolcu Şirketi (FPK), yolcu vagonlar modernizasyonu ve satın alımları için 5 milyar 500 milyon ruble alacak.

Hükümet,alınan kararla birlikte  demiryolu ile yolcu taşımacılığında uygun bilet fiyatlarının korunmasına ve kesintisiz demiryolu bağlantılarının sağlanmasına da yardımcı olacağına inanıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...