13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Omsk Havalimanı, 1 Haziran'dan itibaren Türkiye seferlerini programa koydu

Omsk Havalimanı, 1 Haziran’dan itibaren Türkiye seferlerini programa koydu

Rusya Omsk Havalimanı, haziran ayı itibariyle mevsimsel uçuş programında değişiklik yaparak yurtdışı uçuş seferlerini planladığını açıkladı.

Havalimanı tarafından mart ayında açıklanan yaz mevsimi yurtdışı seferleri programında pandemi nedeniyle yurtdışına charter ve direk uçuş seferleri bulunmuyordu.

Güncellenen program kapsamında dört uluslararası varış noktası ekleyen Omsk Havalimanı, 1 Haziran’dan itibaren Tunus, Türkiye, Vietnam ve Yunanistan’ın Girit adasına direk ve charter uçuşlarını eklediğini bildirdi. Başlangıçta Omsk’tan olası yurtdışı seferleri listesinde yer alan Dubai’ye charter uçuşları ise güncellenen listede bulunmuyor.

Güncellenen programa göre Omsk Havalimanı’ndan yapılacak ilk direkt uçuşlar, 1 Haziran’da Royal Flight tarafından Antalya’ya düzenlenecek. Antalya seferleriyle birlikte AZUR AIR tarafından Vietnam Kamran ve Tunus Enfidha destinasyonlarına uçak seferleri düzenlenecek.

Omsk Havalimanı, aynı zamanda 5 Haziran’dan itibaren Girit adasının merkezi Kandiye’ye yurtdışı seferleri planlıyor.

Güncellenen program kapsamında Omsk Havalimanı’ndan 30 Eylül’e kadar Tunus uçak seferleri her gün yapılacak. 30 Eylül’e kadar her gün Tunus’a gönderilecek. Türkiye destinasyonuna da haftanın her günü uçuş planlayan Havalimanı yönetimi, bazı kaynakların yaz sonuna kadar kısıtlanacağını söylediği Türkiye uçuşların haziran ayında açılmasını umut ediyor.

Herhangi bir değişiklik olmazsa 1 Haziran itibariyle 29 Ekim’e kadar haftanın her günü yapılacak Omsk Havalimanı kalkışlı Royal Flight sefer bilgileri şu şekilde:

Royal Flight Boeing 737 300 – RL 8006/ RL 8005

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...