13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Kırım otelleri Rus turistlerden para kazanmanın yolunu buldu

Kırım otelleri Rus turistlerden para kazanmanın yolunu buldu

Türkiye’ye uçuşların kısıtlanmasını fırsat bilen Kırım otelleri, daha çok para kazanmak için tatil planını daha önce yapanların erken rezervasyonlarını iptal etmeye başladı.

Geçen hafta Kırım’da iptal edilen erken rezervasyon sayılarında büyük artış gözlemlenirken, artan talepler yüzünden Kırım’da tatil hayali için tek çare olan otellerin gecelik oda fiyatlarını yükselttiği belirlendi.

Vesti Kırım tarafından yapılan haberde, Kırım otellerinin bu şekilde daha fazla para kazanmayı düşündüğü vurgulanırken, bu yöntemi tüm Krasnodar bölgesi otelleriyle Abhazya’daki otellerin uyguladığı da vurgulandı.

Nisan ayında tur operatörleri ve otel işletmeleri temsilcileri, konaklama fiyatlarının mart ayı başından itibaren yükseldiğinin altını çizerek, Krasnodar Bölgesinde ortalama yüzde 35 fiyat artışı meydana geldiğini, Kırım’da ise bu oranın yüzde 15’lere ulaştığını bildirmişti.

Uzmanlar, Türkiye’ye hava trafiğinin kapanmasıyla birlikte özellikle mayıs tatilleri için iç turizme yönelen Rusların, Soçi tatil paketlerine 2019 yılına kıyasla yüzde 112 oranlarında daha yüksek fiyata sahip olacağını belirtmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...