13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Hükümetten turizm geri ödeme programında yeni aşama

Hükümetten turizm geri ödeme programında yeni aşama

Rusya Başbakanı Mikhail Mishustin, hükümetin turizm geri ödeme programının (Cashback) yeni aşamasını öngören kararnameyi imzaladı.

İç turizmi desteklemek için yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan programın ikinci aşamasına 4 milyar 700 milyon ruble tahsis edilirken, program bu yılın sonuna kadar sürecek.

Rus hükümetinin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, turizm geri ödeme programı gereğince tatilini Rusya’da gerçekleştiren vatandaşlara yapılacak geri ödemelerin tutarı, tur maliyetinin yüzde 20’sini geçmeyecek. Ancak geri ödeme meblağı 20 bin rubleden fazla olamayacak. Bununla birlikte geri ödeme uygulaması yalnızca ulusal ödeme sistemi MIR ile ödenen seyahatler için yapılacak. Bu ödeme sistemine yapılacak geri ödemeler, turistlerin ödeme işlemlerinden sonraki beş gün içerisinde ödeme yaparken kullandıkları MIR kartlarına yapılacak.

Pandemide zor durumda kalan iç turizm sektörünü geliştirmek için geçtiğimiz yıldan bu yana uygulanan turizm geri ödeme programından şu ana kadar yaklaşık bir milyon Rus vatandaşı yararlandı.

Şu ana kadar yaklaşık dört milyar rublenin geri iade edildiği program, Vladimir Putin tarafından uzatılmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...