13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Gündem Rospotrebnadzor Moskova’daki COVID-19 tablosunu riskli buluyor

Rospotrebnadzor Moskova’daki COVID-19 tablosunu riskli buluyor

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki COVID-19 vakalarının ulusal ortalamayı aştığını, başkentte epidemiyolojik durumun gergin olduğunu bildirdi.

Yaklaşan Paskalya Bayramı ve başkentte yaşayan Müslümanlar için Ramazan Bayramı’nın da yaklaştığına işaret eden servis, başkent sakinlerinin gerekli olmadığı durumlarda evden dışar çıkmamalarını ve kitlesel etkinliklerden uzak durmalarını tavsiye etti.

1-10 mayıs tatilinde pandemi ile mücadele için uygulanan tüm sağlık tedbirlerinin uyulması gerektiğini duyuran Rospotrebnadzor yetkilileri,  önlemlere uyulması üzerindeki denetimi güçlendireceği konusunda da uyardı.

29 Nisan’da Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova, sonbaharda COVID-19 da dahil olmak üzere solunum yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığında mevsimsel bir artış beklediklerini ifade etmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...