13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Gündem Kremlin, Rusların gelirlerindeki düşüşün bir yıl içinde son bulmasını umuyor

Kremlin, Rusların gelirlerindeki düşüşün bir yıl içinde son bulmasını umuyor

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, bugün düzenlenen basın toplantısında Rusların gelirlerinde meydana gelen düşüşün bir yıl içinde sona ereceğini umduklarını açıkladı.

Hükümetin aldığı hızlı kararlar ve etkili tedbirlerin Rus ekonomisinde ekonomide ve nüfusun gelirlerinde yaşanabilecek düşüşü en aza indirdiğini vurgulayan Peskov, “Bütün dünya ülkelerinin sorunu bu. Pandemi her ülkenin ekonomisini ve nüfus gelirlerini olumsuz etkiledi.” diye konuştu.

Birçok ülkede ekonomik durumun Rusya’dan daha da kötü olduğunu açıklayan Dmitry Peskov, yine de Rusya nüfusunun gelirindeki düşüşün yıl sonuna kadar sona ereceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

Daha önce Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat), Rusların bu yılın ilk çeyreğinde harcanabilir gelirinin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 3,6 düştüğünü göstermişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...