13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Vnukovo Havalimanı uçak bileti fiyatlarından şikayetçi

Vnukovo Havalimanı uçak bileti fiyatlarından şikayetçi

Moskova Vnukovo Havalimanı İşletmesi’nin ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Vitaly Vantsev, Rusya’da geçtiğimiz yıl bazı destinasyonlar için düşen uçak bileti fiyatlarının ancak bu yaz 2019 seviyelerine döneceğini, daha sonra fiyatların sürekli olarak artacağını ifade etti.

Vnukovo’yı kullanan yabancı havayolları şirketlerinin kira bedellerini dolar üzerinden ödediğini belirten Vantsev, “ Ruble, dolar karşısında yüzde 15 ile 20 oranlarında değer kaybetti. Ayrıca uçak yakıtlarının maliyetleri de artış gösterdi. Öte yandan bilet fiyatları artmadı. Havayollarının ne kadar zor bir ekonomik durumda olduğunu hayal edebiliyor musunuz?…Şirketler ya uçak seferlerini durduracak, ya da bilet fiyatlarını artıracak.” diye konuştu.

Öte yandan fiyatları artırırken müşteriyi kaybetme korkusunun da yaşandığına işaret eden Vnukovo Havalimanı İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı, şirketlerin fiyat değişikliklerinde çok titiz ve dikkatli davranacaklarını düşünüyor.

Rusya’da Nisan ayının başında Aviasales, Tutu.ru, Kupibilet ve OneTwoTrip gibi ülkenin en büyük çevrimiçi seyahat bileti satıcıları, Nisan-Haziran 2021 dönemi bilet maliyetlerinde yüzde 15’ten yüzde 120’ye varan artış kaydedildiğini açıklamıştı. Ancak havayolları şirketleri ve Rusya Ulaştırma Bakanlığı bu iddiaları yalanlamış, açıklamaların gerçeği yansıtmadığını bildirmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...