13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova'da ücretsiz Wi-Fi ağı genişliyor

Moskova’da ücretsiz Wi-Fi ağı genişliyor

Moskova Belediyesi Başkan Yardımcısı Natalya Sergunina, başkentte ücretsiz internet ağının geliştiğini ve tiyatrolarında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlanacağını açıkladı.

Moskova’da yaklaşık 600 noktaya ücretsiz internet hizmeti götürüldüğünü belirten Sergunina, internete erişimin modern şehirler için artık bir zorunluluk olduğunu ifade etti. Ücretsiz internet ağını yaygınlaştırmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı, bu hizmetin tiyatrolara da sağlanması çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Moskova Belediyesinin sunduğu ücretsiz internet ağı, şu an itibariyle Mayakovski Tiyatrosu, Modern Moskova Dramatik Tiyatrosu ve Impromptu Çocuk Müzikal Tiyatrosunun iki binasında da hizmete girdi.

Moskova Belediyesi, resmi internet sayfasından yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl başkentte binden fazla yeni internet hizmeti noktası oluşturulduğunu belirtti. Bu noktaların 400’den fazlası  merkezdeki halk parklarında kurulduğunu, geri kalanının ise Rechnoy Vokzal tren garında hizmete girdiğini bildiren Belediye yetkilileri, başkentteki tıp fakültelerinin tüm yurtlarında da ücretsiz internet ağı çalışmalarının hizmette olduğunu açıkladı.

Moskova’da ücretsiz İnternet ağı

Moscow_WiFi_Free olarak adlandırılan ve Moskova Belediyesi tarafından sunulan ücretsiz internet hizmeti şu an itibariyle şehrin 16 bin noktasında hizmet veriyor.

En az 1 Mbit hızda hizmet veren internet ağı 50 metre mesafeye kadar sabit internet hızı sağlıyor.

Moskova Belediyesi tarafından sağlanan ücretsiz internet hizmetinin kapsama alanlarını ve internet noktalarını bu linkte bulabilirsiniz.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...