13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Ekonomi Merkez Bankası bir bankanın daha lisansını iptal etti

Merkez Bankası bir bankanın daha lisansını iptal etti

Rusya Merkez Bankası, 9 Nisan 2021 tarihli kararıyla, Nefteprombank bankasının bankacılık faaliyeti lisansını iptal ettiğini açıkladı.

Lisans iptali ile ilgili Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, Nefteprombank’ın kendi aktiflerini kaybettiği ve sahip olduğu bütün varlıkları elden çıkarma faaliyetlerini yürüttüğü belirtildi.

Öte yandan bankanın,  Merkez Bankası düzenlemelerini ihlal ettiğini, bu bağlamda geçtiğimiz yıl boyunca yapılan uyarılara rağmen bankanın mevduat sahiplerinin hesaplarına ulaşmasını engellediği ve hesaplardan para çekme işlemlerini kısıtladığı da ifade edildi.

Merkezi Moskova’da bulunan ve aynı zamanda Krasnodar’da şubesi olan Nefteprombank, aktifleri açısından Rusya bankacılık sisteminde 201. sırada yer alıyordu. Bununla birlikte bankanın Rusya’da mevduat sigortası sistemine dahil olduğu da biliniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...