10 Nisan 2021
Ana Sayfa Spor Milli halterci Özbek, Moskova’da Avrupa şampiyonu oldu

Milli halterci Özbek, Moskova’da Avrupa şampiyonu oldu

Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Moskova’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda bir bronz, 2 altın madalya kazandı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen şampiyonanın üçüncü gününde milli sporcular madalya mücadelesi verdi.

Erkekler 67 kiloda podyuma çıkan Muhammed Furkan Özbek, koparmada 145 kilo kaldırarak bronz madalya elde etti.

Milli halterci, silkmede 178, toplamda ise 323 kiloluk derecesiyle 2 altın madalyanın sahibi oldu.

Aynı kiloda yarışan diğer milli sporcu Yusuf Fehmi Genç, koparmada 130, silkmede 167 kilo kaldırsa da dereceye giremedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar (sağ4) ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’ı (ortada) ziyaret ederek, kendisine milli takım forması hediye etti.

Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Mehmet Samsar’a ziyaret

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’ı ziyaret etti.

Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası için Moskova’ya giden, başkan Taşpınar, asbaşkan Bekir Altan, genel sekreter Fahrettin Yıldız, kadın milli takım teknik direktörü Mustafa Doğan, erkek milli takım teknik direktörü Raif Özel’in de bulunduğu heyet, Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Mehmet Samsar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyükelçisi Samsar’a milli takım forması hediye eden Taşpınar, kendisini Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası’na davet etti.

Büyükelçi Samsar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk sporunun günden güne yeni başarılara imza attığını ve bundan mutluluk duyduklarını aktardı.

Moskova’da dün başlayan Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası, 11 Nisan’da sona erecek.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya, ABD’yi “sorumlu” yaklaşıma davet etti

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'ye, Ukrayna meselesinde "sorumlu" yaklaşım sergileme çağrısında bulunduRus Ria haber ajansına konuşan...

Moskova’da ücretsiz Wi-Fi ağı genişliyor

Moskova Belediyesi Başkan Yardımcısı Natalya Sergunina, başkentte ücretsiz internet ağının geliştiğini ve tiyatrolarında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlanacağını açıkladı.Moskova’da...

Sputnik V aşısının koronavirüse karşı koruma ömrü açıklandı

Sputnik V aşısı, koronavirüse karşı kaç yıl koruma sağlayacak? aşıyı geliştiren merkez tarafından açıklandı...Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı Gamaleya...

Rusya’da uluslararası perakende zincirlerinin sayısı azalıyor

Rusya'da faaliyet gösteren en büyük emlak firmalarından olan Knight Frank tarafından yapılan araştırmalara göre, 2021 yılında Rusya perakende pazarına daha az uluslararası...