13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Putin: İş dünyasını, çalışanlarını güvence altına aldıkları için tebrik ediyorum

Putin: İş dünyasını, çalışanlarını güvence altına aldıkları için tebrik ediyorum

Rusya Sendikacılar Birliği, İş verenler ve Hükümet arasında 2021-2023 Genel Anlaşması imza törenine çevrimiçi katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, imzalanan anlaşmanın federal düzeyde sendikalar, işverenler ve yürütme organları arasında sosyal ve ekonomik köprülerin oluşturulmasını sağlayan 14’üncü anlaşma olduğunu ifade etti.

Çalışanları korumak için sendikaların da var gücüyle çalıştığını işaret eden Putin, “Sanayicileri ve iş dünyasının temsilcilerini çalışanlarını güvence altına aldıkları için tebrik ediyorum. Bunun yanında pandemide vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına yardım elini uzatan işletmelere de minnettarlık borçluyuz.” diye konuştu.

Anlaşmayı imzalayan üçlü koalisyonun hükümete sağladığı önemli yardımları dile getiren Putin, işveren ve sendika temsilcilerinin vatandaşlara, küçük işletmelere ve krizden olumsuz etkilenen birçok kişiye yardım etmekten korkmadığını gösterdiğini söyledi.

“Olağanüstü durumlarda ülkeye ve ülkenin değerlerine bağlılığınızı gerçekten kanıtladınız.” diyen Putin, ülke çıkarları için gösterilen karşılıklı anlayış temellerinin ileride de devam edeceğine emin olduğunu belirtti.

İmzalanan anlaşmayla çalışanların özlük haklarının koruma altına alındığını vurgulayan Putin, devlet, özel sektör ve sendika dayanışmasının ortaklaşa hareket etmeye devam edeceğini umduğunu iletti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...