spot_img
10.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMerkez Bankası iki bankanın daha lisansını iptal etti

Merkez Bankası iki bankanın daha lisansını iptal etti

Rusya Merkez Bankası, Forbank ve Sovremenniye Standarti Biznesa (SSTB) bankalarının lisanslarını iptal etti.

Merkez Bankası düzenlediği basın açıklamasında, her iki bankanın da Rusya Merkez Bankası’nın federal yasalarını ve mevzuatlarını yapılan birçok uyarıya rağmen ihlal ettikleri ifade edildi. Mevduat sahiplerinin hesaplarına ulaşmasını engelledikleri ve hesaplardan para çekme işlemlerini kısıtladıkları belirlendi. Bununla birlikte iki bankanın, yasadışı gelirlerinin yasallaştırılması, para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele alanındaki mevzuat gereklerini ihlal ettikleri vurgulandı.

Mevduat sigortası sistemine dahil olan her iki bankanın yönetimlerinin de şu an itibariyle tasfiye süresince kayyum denetiminde olduğunun altını çizen Merkez Bankası yetkilileri, özellikle SSTB bankasının yasadışı bir şekilde çevrimiçi kumarhanelerin mali yönetimi faaliyetlerinde bulunduğunu ve bahisçiler arasında uzlaşmayı sağlamaya odaklandığını iletti.

Forbank, İnterfaks Merkezi tarafından, bankaların sahip olduğu aktiflere göre hazırlanan İnterfax-100 sıralamasında 2020 yılında 212’inci sırada bulunuyordu. SSTB Bank ise 329. sırada yer alıyordu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img