1 Mart 2021
Ana Sayfa Ekonomi İlk 5 sırayı Türkiye ve Rusya aldı

İlk 5 sırayı Türkiye ve Rusya aldı

2020 yılında en çok yolcu ağırlayan havalimanları listesinin ilk 5 sırasında Türkiye ve Rusya yer aldı. Türkiye havalimanları birinci ve ikinci olurken , listenin 3,4 ve 5. sırası da Rusya havalimanlarının oldu.

2020’de en çok yolcu taşıyan havalimanları listesi açıklandı. Lİstesnin ilk 5 sırasında Türk ve Rus havalimanları yer aldı.

Türk havalimanları ilk ikide

Uluslararası Havaalanları Konseyi ACI verilerine göre 2020 yılında en çok yolcu ağırlayan havalimanları listesinin birinci sırasında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, ikinci sırada ise İstanbul Havalimanı bulunuyor.

Rus havalimanları 3,4 ve 5’inci

İlk 5 sırada, Türk havalimanlarının ardından Rus havalimanları yer aldı. açıklandı ilk 5 sırada Türkiye’nin 2, Rusya’nın da 3 havalimanı yer aldı. Sheremetyevo Havalimanı 3’üncü, Demededovo Havalimanı 4’üncü ve Vnukovo Havalimanı da 5’inci oldu.

Sıralama şu şekilde;

1)🇹🇷 İstanbul Havalimanı (İstanbul)
2)🇹🇷 SabihaGokcen (İstanbul)
3)🇷🇺 Sheremetyevo Havalimanı (Moskova)
4)🇷🇺 Demededovo Havalimanı (Moskova)
5)🇷🇺 Vnukovo Havalimanı (Moskova)

EN ÇOK OKUNANLAR

Mishustin, yeni bir ayrıcalıklı destek kredisi programını onayladı

Bakanlar Kurulu'nun basın servisi yaptığı açıklamada Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in pandemiden en çok etkilenen sektörlerden girişimcileri desteklemek için 7,7 milyar ruble tutarında...

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.