spot_img
10.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin, Erdoğan'la telefonda görüştü

Putin, Erdoğan’la telefonda görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Görüşmede bölgesel konular, koronavirüs aşısı ve iki ülke ilişkileri görüşüldü.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede ele alınan konular

Kremlin ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamalara göre, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımların ele alındığı görüşmede, bölgesel meseleler ve Türkiye’de üretilecek olan Rus Sputnik V COVID-19 aşısı ile ilgili gelişmeler de ele alındı.

Erdoğan, Suriye’yi ve Dağlık Karabağ’ı da görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımların ele alındığı görüşmede, bölgesel meseleler de değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Dağlık Karabağ’da 11 Ocak Mutabakatı’nı takiben yeniden tesisi için çalışmaların sürdüğü kara ve demir yolu ulaştırma hatlarının daha verimli olması için Türk ve Rus uzmanların Azerbaycanlı muhataplarıyla bir araya gelebileceğini vurguladı.

Ağdam’daki Ortak Merkez’in ateşkesin gözetlenmesi ve denetlenmesi görevini başarıyla icra ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ateşkesin korunması için tüm konularda ortak çaba sarf edilmesi gerektiğini aktardı.

Suriye meselesini en kısa sürede çözüme kavuşturmanın ortak menfaat olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’da da barış ve istikrar için oluşan fırsatın heba edilmemesi gerektiğine dikkati çekti.

Dikkatinizi çekebilir Kremlin: Putin ve Erdoğan’ın yapıcı tutumu, çözüme izin veriyor

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img