30 Kasım 2021
Ana Sayfa Ekonomi Rusya sınırlarını Azerbaycan ve Ermenistan’a açtı

Rusya sınırlarını Azerbaycan ve Ermenistan’a açtı

Rusya, koronavirüs salgını nedeniyle kesintiye uğrayan Azerbaycan ve Ermenistan ile uçuşlarına bugün yeniden başladı.

Moskova- Bakü, Moskova – Erivan seferleri

Aeroflot, her iki ülkeye de uçuşları yeniden başlatmayı planladığını bildirdi. Moskova-Bakü uçuşları 17 Şubat’tan itibaren Çarşamba ve Pazar günleri gerçekleşecek iken, dönüş seferleri Pazartesi ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek. Moskova’dan Erivan’a uçuşlar 15 Şubat’tan itibaren Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecek. Dönüş ise Pazartesi, Pazar ve Perşembe günleri iki sefer şeklinde olacak.

Rusya’nın sınırlarını açtığı ülkeler

Geçen yıl Ağustos ayından itibaren Rusya, diğer ülkelerle hava trafiğini kademeli olarak sürdürmeye başlamıştı. Şu anda Türkiye, Tanzanya, İsviçre, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, Kırgızistan, Kazakistan, Sırbistan, Güney Kore, Japonya, Etiyopya, Finlandiya, Vietnam, Hindistan, Katar, Yunanistan, Singapur, Küba, Seyşeller ve Maldivler’e uçuşlar düzenleniyor. Şimdi bu listeye Azerbaycan ve Ermenistan da eklendi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Merkez Bankası, iç piyasalardan 44,3 milyar ruble değerinde döviz satın aldı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, 26 Kasım 2021 tarihinde iç piyasalardan 44,3 milyar ruble tutarında döviz alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Peskov’dan Erdoğan’ın teklifine cevap

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti dönüşünde gazetecilere “Rusya-Ukrayna meselesinde arabulucu olmak isteriz” açıklamaları hakkında konuştu.

Nabiullina: Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, enflasyon nedeniyle sıkı mali politikasına devam edeceklerini belirterek, “Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor. Yüzde 4 hedefimizin...

Aeroflot net zararını giderek düşürüyor

Rusya'nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot grubu, 2021 yılının ilk dokuz ayında Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında net zararını geçen yılın aynı...