1 Mart 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova’da uzaktan çalışanların sayısı 1 milyona düştü

Moskova’da uzaktan çalışanların sayısı 1 milyona düştü

Başkent yönetimi, “Moskova’da pandemi nedeniyle, uzaktan çalışanların sayısı 1 milyona geriledi” açıklamasını yaptı.

Moskova yönetimi, çalışanların kademeli olarak uzaktan çalışmadan ofislere geri döndüğünü,  uzaktan çalışan Moskovalıların sayısının 1 milyon kişiyi geçmediğini açıkladı.

Moskova Belediye Başkanı Ekonomi Politikasından sorumlu Yardımcısı Vladimir Yefimov “Rossiya 24” televizyon kanalında bu konu hakkında açıklama yaptı.

Yolcu hareketinde artış gözlendi

Yefimov “Trafik akışına ve genel olarak yolcuların Moskova şehrinde hareketine bakacak olursak, insan sayısında bir artış ve çalışanların kademeli olarak ofislere geri döndüğünü görüyoruz. Geçen bahardaki en ağır kısıtlamaların olduğu dönemden bahsedecek olursak 3-3,5 milyona kadar insanın evde kaldığını, uzaktan çalıştığını görmüştük” ifadelerine yer verdi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Yefimov açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Sonbahar ve kış kısıtlamaları, uzaktan çalışanların sayısının 1,5-1,8 milyon kişiye düşmesini sağladı ve şimdi bu rakam 1 milyon kişiyi geçmiyor.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Mishustin, yeni bir ayrıcalıklı destek kredisi programını onayladı

Bakanlar Kurulu'nun basın servisi yaptığı açıklamada Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in pandemiden en çok etkilenen sektörlerden girişimcileri desteklemek için 7,7 milyar ruble tutarında...

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.