1 Mart 2021
Ana Sayfa Spor Cherchesov, Rus takımlarını, pandemi önlemlerini yeterli bulduğu Antalya'ya davet etti

Cherchesov, Rus takımlarını, pandemi önlemlerini yeterli bulduğu Antalya’ya davet etti

Rusya A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Cherchesov, pandemi önlemlerini yeterli bulduğu Antalya’yı övdü. Tecrübeli çalıştırıcı “Antalya’da herkes güvenli turizme adapte olmuşa benziyor. Burası çok güvenli. Bunun en büyük göstergesi de şu an ailemle otelde kalıyorum” deyip Rus takımlarını kente davet etti.

Rusya A Milli Takım Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov, yeni tip koronavirüs  (COVID19) salgını sürecinde Antalya’da kamp ve tatil yapmanın güvenli olduğunu belirterek, Rus takımlarını kente davet etti.

Kamp yapan Rus ekiplerini takip etmek için Antalya’ya gelen Cherchesov, bölgenin iklimi ve tesisleriyle futbol kampları için uygun olduğunu söyledi.

“Türkiye’yi çok seviyorum”

Türkiye’yi çok sevdiğini, Antalya’nın kendisi için de ayrı bir önemi olduğuna işaret eden Cherchesov, milli takımın başındaki ilk maçını Antalya’da Türkiye ile yaptığını hatırlattı.

Türkiye’ye 12 yıldır tatile geldiğini aktaran Cherchesov, kentte güzel anılar biriktirdiğini dile getirdi.

“Önlemleri gördüm, bizzat şahidim”

Avrupa Şampiyonası öncesi kadroyu kurmak için çalışmalarını sürdürdüğüne değinen Cherchesov, şöyle konuştu:

“Antalya’da kamp yapan Rus futbolcuları takip etmek ve Antalyasporlu Kudriashov’un performansını canlı izlemek için buraya geldim. Buradaki COVID-19’a karşı alınan önlemleri görünce mutlu oldum. Antalya’da herkes güvenli turizme adapte olmuşa benziyor. Burası çok güvenli. Bunun en büyük göstergesi de şu an ailemle otelde kalıyorum. Salgına karşı bir çok önlem alınmış. Önlemleri gördüm, bizzat şahidim. Rusya futbol takımları buraya kamp yapmak için gelmeye başladı. Bundan sonra da rahatlıkla gelebilirler.” 

Avrupa Futbol Şampiyonası için hazırlıklarını da sürdürdüklerini aktaran Cherchesov, organizasyona sağlıklı, eksiksiz bir kadroyla katılmak istediklerini dile getirdi.

“Şampiyonluk için mücadele edeceğiz”

Türkiye ile son oynanan karşılaşmada 10 futbolcularının olmadığına değinen Cherchesov, “Şampiyona için plan yapmak için çok erken. Elimizden geleni yapacağız. Şampiyonluğu kazanmak için mücadele edeceğiz. ” ifadelerini kullandı. 

Cherchesov’un konakladığı otelin genel müdürü Zafer Alkaya da bilim kurulu üyelerinin önerileri doğrultusunda güvenli turizm için çalıştıklarını söyledi.

Güvenli turizmin gereklerini harfiyen yerine getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Alkaya, “Takımlar buraya gelip, bizzat önlemlere şahit oldular. Alınan tedbirlerden herkes memnun.” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Vietnam Moskova Büyükelçiliği, Sputnik V aşısı yaptırdı

Moskova'daki Vietnam Büyükelçiliği çalışanları, COVID-19 koronavirüs enfeksiyonuna karşı Sputnik V aşısı yaptırdı.Daha önce Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, tüm...

Emeklilik başvuruları daha sık reddedilmeye başladı

Rusya Emeklilik Fonu, vatandaşların emeklilik başvurularını daha sık reddetmeye başladı.Emeklilik Fonu’nun 2019 yılı hakkında ilk yıllık raporunda yer...

Konteyner sıkıntısı ithal ürünlerin fiyatları arttırabilir

Lojistik sektöründe son zamanlarda yaşanan konteyner kıtlığı, lojistik firmalarının navlun oranlarını artırdı.Bunun sonucunda Rusya’da ithal giyim, ayakkabı, mobilya, gıda, elektronik ve ev...

Gorbaçov: Putin ve Biden’ın bir araya gelmesi gerekiyor

Sovyetler Birliği son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Rusya ve ABD liderlerinin görüşmesi gerektiğini belirtti.Gorbaçov, İki ülkenin liderlerinin özellikle...