12 Haziran 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya ve ABD, New START Anlaşmasını Moskova'nın şartlarına göre uzatmayı kabul...

Rusya ve ABD, New START Anlaşmasını Moskova’nın şartlarına göre uzatmayı kabul etti

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, Rusya ve ABD’nin Stratejik Silah Azaltma Anlaşması’nı (New START) Moskova’nın şartlarına göre uzatmaya karar verdiğini söyledi.

ABD’nin, New START anlaşmasının süresinin uzatılmasında Rusya’nın şartlarının kabul ettiği açıklandı.

“Önkoşulsuz, ekleme yapmadan kabul edildi”

Rybakov gazetecilere verdiği demeçte, “Bizim şartlarımıza göre: önkoşul olmaksızın, herhangi bir ekleme ve herhangi bir “ek” olmaksızın.” açıklamasını yaptı.

Putin ile Biden anlaşmadan memnun

Rusya ve ABD Devlet Başkanları Vladimir Putin ve Joe Biden arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, iki lider de START anlaşmasının uzatılması konusunda  anlaşmaya varması üzerine duydukları memnuniyeti dile getirdi. Beyaz Saray’a göre Biden ve Putin, bürokratlarına 5 Şubat’a kadar uzatmaları için acil çalışma emri verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Meclis alt kanadı Duma’ya uzatma anlaşmasının onaylanmasına ilişkin bir yasa tasarısı sundu. Belge, 5 Şubat 2026’ya kadar beş yıllık bir yenileme süresini öngörüyor.

Dikkatinizi çekebilir Putin ile Biden arasındaki ilk temas kuruldu

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...