1 Mart 2021
Ana Sayfa Gündem Ruslar 'COVID Pasaportu'nu hak ihlali olarak görüyor

Ruslar ‘COVID Pasaportu’nu hak ihlali olarak görüyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği tarafından yapılan kamuoyu araştırmasına göre, Rusların COVID Pasaportu’nu hak ihlali olarak gördükleri açıklandı.

Rus turistlerin ve otelcilik endüstrisinin temsilcilerinin çoğunluğu, ülkede ve yurtdışına seyahat için “COVID Pasaportu’nun kullanılmasının, medeni hakların ihlali olacağına inanıyor.

Ayırımcı bir karar olarak nitelendirildi

Rusya Tur Operatörleri Birliği tarafından yapılan açıklamada “Turistlerin kendileri de dahil olmak üzere turist topluluğunun önemli bir kısmı, aşı pasaportlarının uygulanmasının ayrımcı bir karar olacağına inanıyor. ATOR’un resmi internet sitesinde yer alan alan ankete katılanların yüzde 60’ından fazlası, Rusya Federasyonu’nun belirli bölgelerinde bu pasaportun uygulamasının ayrımcılık ve turistlerin ve vatandaşların haklarının ihlali olacağı görüşünü dile getirdi” ifadelerine yer verildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bakanlar Kurulu’na, 20 Ocak’a kadar koronavirüse karşı aşılananlara sertifika verilmesi ve ülkeler arası sınırları geçerken bu belgelerin uluslararası alanda tanınmasının dikkate alınması talimatını verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mishustin, yeni bir ayrıcalıklı destek kredisi programını onayladı

Bakanlar Kurulu'nun basın servisi yaptığı açıklamada Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in pandemiden en çok etkilenen sektörlerden girişimcileri desteklemek için 7,7 milyar ruble tutarında...

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.