1 Mart 2021
Ana Sayfa Gündem COVID geçirenler aşı olacak mı? Golikova açıkladı

COVID geçirenler aşı olacak mı? Golikova açıkladı

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, ‘COVID geçirenler aşı olacak mı’ sorusuna açıklık getirdi. Golikova, hastalığı geçirenler ile aşı olanlarda antikor seviyesinin aynı olduğunu açıkladı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Golikova, COVID-19 hastalığı ve aşılamadan sonraki antikor seviyesinin neredeyse aynı olduğunu belirtti.

Her iki durumda antikor seviyesi aynı

Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova
Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova

Golikova, bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Hastalığı geçirdikten sonra da aşılamadan sonra da antikorların seviyesi hemen hemen aynıdır” ifadelerini kullandı.

Golikova, hasta olanlar için aşılamanın henüz tavsiye edilmediğini hatırlatarak “Çünkü gözlemler ikincil bir hastalık vakalarının nadir olduğunu gösteriyor” açıklamasını yaptı.

Bir hastalıktan sonra üretilen antikorlar ile aşı arasındaki fark hakkında konuşan Golikova, bilim adamlarına göre böyle bir fark olmadığını kaydetti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.

Moskova’da Türk bayraklı sürücüler trafiği bir birine kattı

Türk bayraklı çok sayıda araç Varshavskoe otoyolunda tehlikeli manevralar yapınca hem Rus basınına hem de trafik polisinin takibine takıldı.