1 Mart 2021
Ana Sayfa Yerel Başkentte aşılamada gönüllü seferberliği

Başkentte aşılamada gönüllü seferberliği

Rusya’nın başkenti Moskova’da aşılamada gönüllü seferberliği yaşanıyor. 500’den fazla gönüllü, aşı sürecine yardım ediyor.

 500’den fazla gönüllü Moskova’daki COVID-19 aşılama noktalarında yardım sağlıyor.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin resmi sitesinde yer alan açıklamasında “Ekipler, Moskova’da halka açık yerlerde koronavirüse karşı aşılamak için çalışmaya başladı. Artık büyük alışveriş merkezlerinde, depo, gıda alışveriş merkezinde ve Helikon-Opera tiyatrosunda COVID-19’a karşı aşı olmak da mümkün” dedi.

500 gönüllü halka yardım ediyor

 Belediye Başkanı Sobyanin, 500’ü aşkın gönüllünün aşılama sürecinde görev aldığını belirterek “Moskova gönüllüleri aşı çalışmalarına katıldı. 500’den fazla gönüllü halka yol tarifi ediyor. Soruları cevaplıyor ve doktorlara yardımcı oluyor” açıklamasını yaptı.

Gönüllü olmak için yapılması gerekenler

Moskova’da aşılama sürecinde görev almak için gönüllülerin 16-64 yaş arasında olması gerekiyor. Bu yaş aralığındaki herkesin gönüllü olabileceği belirtildi. Gönüllü olmak için, Mosvolontera internet sitesine kayıt yaptırmak gerekiyor. Tüm gönüllülere yiyecek, ekipman ve kişisel koruyucu ekipman sağlandığı açıklandı.  

EN ÇOK OKUNANLAR

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.

Moskova’da Türk bayraklı sürücüler trafiği bir birine kattı

Türk bayraklı çok sayıda araç Varshavskoe otoyolunda tehlikeli manevralar yapınca hem Rus basınına hem de trafik polisinin takibine takıldı.