1 Mart 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova’da asgari geçim düzeyi belirlendi

Moskova’da asgari geçim düzeyi belirlendi

Rusya’nın başkenti Moskova’da asgari geçim düzeyi tespit edildi. Belediye Başkanı Sobyanin bu konu ile ilgili kararname imzaladı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, 2021 yılı için başkentte asgari geçim düzeyini belirleyen bir kararname imzaladı.

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin

Moskova’da belirlenen, asgari geçim düzeyleri

Moskova Belediye Başkanı’nın resmi internet sitesinde yayınlanan belgeye göre, kişi başına asgari geçim düzeyi 18 bin 29 ruble, çalışanlar için 20 bin 589 ruble olacak.

 Emekliler için bu tutar 13 bin 496 ruble olarak belirlenirken, çocuklar için 15 bin 582 ruble olarak kabul edildi.

Rus hükümeti 2021 için asgari geçim düzeyini 11 bin 653 ruble olarak belirlemişti. Kararname, Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin tarafından imzalanmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mishustin, yeni bir ayrıcalıklı destek kredisi programını onayladı

Bakanlar Kurulu'nun basın servisi yaptığı açıklamada Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in pandemiden en çok etkilenen sektörlerden girişimcileri desteklemek için 7,7 milyar ruble tutarında...

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.