16 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Kamu ve konut hizmetleri ödemesi arttı

Kamu ve konut hizmetleri ödemesi arttı

Rusya’da kamu ve konut hizmetleri için ödemeler, 2020’de ortalama yüzde 3,55 oranında artış gösterdi.

Rusya’da kamu ve konut hizmetleri ödemeleri yüzde 3,55 arttı.

Rusya Federal İstatistik Servisinin (Rosstat) raporuna göre, Aralık 2020 tarihinde konut ve toplumsal hizmetler maliyeti, Aralık 2019’a göre yüzde 3,33 arttı.

Eyalet ve belediye konut ödemeleri

Ruslar için konut bakım ve onarımı yüzde 2.35 artarken, fiyatlardaki en önemli artış, eyalet ve belediye konut stoklarındaki konut ödemelerinde yüzde 4,71 oranında gözlemlendi.

Fiyatlardaki artış oranı

Rosstat’ın verilerine göre, kamu hizmetleri ortalama yüzde 3,73, sıcak su temini de yüzde 4,32 oranında arttı.  Soğuk su fiyatları yüzde 3,88, doğal gaz arzı yüzde 3,22 ve elektrik arzı yüzde 3,96 oranında arttı.

2019’da Rusya’da kamu ve konut hizmetlerin fiyatı yüzde 4,3 oranında artmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...